Naturalne sposoby leczenia ginekomastii

Ginekomastia może być bardzo kłopotliwa, na szczęście istnieją sposoby, aby się jej pozbyć. Najlepiej korzystać z naturalnych metod, ponieważ oznaczają mniejszą ingerencję w nasz organizm. Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić w celu zmniejszenia lub nawet likwidacji przerostu gruczołu sutkowego. Dla większości mężczyzn jest ona efektem przybierania na wadze.

Nadwaga prowadzi do odkładania się tkanki tłuszczowej pod skórą. Zmagazynowany tłuszcz w okolicach piersi, powoduje, że upodobniają się one wyglądem do kobiecego biustu. W rzeczywistości nasze piersi wypełnione są innym rodzajem tkanki, lecz na zewnątrz tego nie widać.

Nadmiar tłuszczu może także odpowiadać za wyższy poziom estrogenów, ponieważ komórki tłuszczowe produkują ten żeński hormon. Więcej tłuszczu to więcej estrogenów we krwi, co pogłębia istniejącą już lub przyszłą ginekomastię. Dla mężczyzny, który ma problemy z wyglądem swoich piersi, ćwiczenia mogą być jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie rozmiarów ginekomastii. Nie zawsze walka powinna skupiać się wyłącznie wokół chirurgicznego skalpela. Poprzez ćwiczenia możemy zgubić zbędne kilogramy i tym samym poprawić wygląd nie tylko piersi, ale całego ciała.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób wybierających aktywność fizyczną w walce z ginekomastią jest połączenie ćwiczeń aerobowych z siłowymi. Ćwiczenia aerobowe pozwolą spalić nam tłuszcz, a ćwiczenia siłowe ukształtować odpowiednio mięśnie. Połączenie tych obu form treningu pozwoli uzyskać optymalny efekt ćwiczeń.

Innym naturalnym sposobem jest wzbogacenie diety o cynk. Suplementacja cynku pozwala na zwiększenie poziomu testosteronu. Czasami zbyt niski jego poziom odpowiedzialny jest za powstanie problemu z przerostem gruczołu sutkowego. Jest wiele produktów bardzo dobrze tolerowanych przez organizm mężczyzny. Czerwone mięso, ostrygi, jagnięcina wszystkie te potrawy skutecznie podnosimy poziom testosteronu. Podobnie na wyższy poziom męskich hormonów wpływa spożywanie zdrowych tłuszczy.

Podwyższanie bilansu testosteronu to tylko połowa sukcesu. Jednocześnie powinniśmy unikać spożywania potraw, które zwiększają poziom estrogenów – żeńskich hormonów. Jednym z wrogów ginekomastii jest soja. Zawiera ona bardzo duże ilości estrogenu, dlatego też powinna być eliminowania z menu osoby, która ma problemy z przerostem piersi.

Unikajmy toksycznych substancji chemicznych, które także mogą powodować powstanie ginekomastii. Spożywanie pokarmów z plastikowych pojemników, może powodować przedostawanie się różnych związków chemicznych do pożywienia. Toksyny te mogą zaburzyć równowagę hormonalną. Jedzenie podgrzewanie w mikrofalówce, powinno znajdować się w szklanych, specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach. Zapobiegnie to przedostawaniu się toksyn do jedzenia i może zapobiec problemom zdrowotnym. Wielu producentów, korzysta wyłącznie ze szklanych pojemników do przechowywania żywności, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Istnieje wiele metod pozbycia się ginekomastii. Chcąc w naturalny sposób pozbyć się problemu powinniśmy przestawić się na zdrowy tryb życia. Zyskamy wówczas zdrowie, lepszy wygląd i skutecznie zmniejszymy lub pozbędziemy się problemów z ginekomastią.