Liposukcja w leczeniu ginekomastii

Jeśli masz kłopot z piersiami, które wyglądem przypominają kobiecy biust, zapewne zastanawiasz się czy liposukcja jest odpowiednim sposobem leczenia. W rzeczywistości jednym z najlepszych sposobów leczenia jest zabieg operacyjny. Zwłaszcza, jeśli ginekomastia spowodowana była chorobą lub pozostałością po utracie wagi.

Operacje męskich piersi to dość powszechne rozwiązanie stosowane w leczeniu pseudo ginekomastii. Pseudo ginekomastia jest to ginekomastia spowodowana przez nadwagę lub otyłość. W typowej ginekomastii wygląd piersi kształtowany jest przez przerośnięty gruczoł sutkowy, w pseudo ginekomastii to tłuszcz kształtuje niekorzystny dla nas wygląd piersi. Typowej ginekomastii nie leczymy przy pomocy liposukcji, ponieważ nie można odessać gruczołu sutkowego w przeciwieństwie do tłuszczu. Gruczoł sutkowy ma całkowicie inną strukturę. Gruczoł sutkowy usunięty może być chirurgicznie, lecz nigdy za pomocą liposukcji.

Ze względu na różne metody leczenia, dla odmiennych typów ginekomastii, istotne jest określenie, z jaką ginekomastią mamy do czynienia. Jeśli jesteś osobą otyłą, wówczas zapewne masz pseudo ginekomastię, którą z powodzeniem możemy leczyć za pomocą odsysania tłuszczu. Jednak zanim dojdzie do zabiegu powinieneś już zacząć pracować nad powrotem do normalnej wagi. Utrata wagi może okazać się na tyle skuteczna, że dalsze leczenie nie będzie konieczne.

Liposukcja wykonywana w celu likwidacji ginekomastii, przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, co jest bezpieczniejszym rozwiązaniem niżeli narkoza. W uzasadnionych przypadkach chirurg może zadecydować o zmianie znieczulenia na ogólne.

Liposukcja zaliczana jest do bardzo skutecznych metod leczenia, ale jednocześnie jest drogim rozwiązaniem i nie każdego stać na taki wydatek. Co gorsza nie jest pokrywane z ubezpieczenia, w przeciwieństwie do chirurgicznego usunięcia typowej ginekomastii, spowodowanej przez przerost gruczołu sutkowego. Dlatego przy liposukcji powinniśmy być przygotowani na to, że koszty pokryjemy z własnej kieszeni. Wstępna konsultacja najczęściej jest darmowa lub kosztuje niewielkie pieniądze, a dzięki niej możemy się dowiedzieć wszystkich szczegółów zabiegu, ustalić sposób rozliczenia się za zabieg itp.

Korzystając z bezpłatnych konsultacji, możemy skonsultować się z większą ilością lekarzy i upewnić się o słuszności wyboru oraz wybrać chirurga, który jest najodpowiedniejszy do przeprowadzenia zabiegu. Mając wszystkie informację dużo łatwiej wybierzemy chirurga, któremu powierzymy przyszły wygląd swoich piersi.

Inną metodą na pozbycie się ginekomastii jest chirurgiczne zmniejszenie piersi. Jest to związane nie tylko z usunięciem tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu usuwa się tłuszcz, część gruczołu sutkowego oraz nadmiar skóry, który powstaje w skutek mniejszej ilości tkanki.

Zarówno liposukcja jak i chirurgiczne zmniejszenie piersi wymaga okresu rekonwalescencji. W trakcie rehabilitacji zobligowani jesteśmy do noszenia specjalnej odzieży. W początkowym okresie piersi są obrzęknięte, obrzęk ten utrzymuje się do tygodnia.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy liposukcja stosowana, jako sposób leczenia ginekomastii jest właściwym rozwiązaniem w naszym przypadku, należy udać się na konsultację chirurgiczną. Podczas konsultacji omówione zostaną zagadnienia redukcji zarówno przez liposukcję jak i innych dostępnych metod. Jest to najlepszy sposób na upewnienie się i uzyskanie wyczerpujących informacji, nt. poprawy wyglądu naszych piersi.