Jak ukryć ginekomastię?

Ginekomastia może być źródłem wielu przykrości i licznych kłopotliwych sytuacji. Gdy wykryjesz u siebie ten problem, zyskasz czas aby pracować nad pozbyciem się ginekomastii w stosunkowo krótkim czasie. Możesz też oczekiwać w kolejce na zabieg. Bez znaczenia czy pozbywasz się ginekomastii samodzielnie czy z pomocą chirurgicznego skalpela, za wszelką cenę chcesz ukryć fakt jej posiadania.

Na całe szczęście jest wiele sposobów na ukrycie posiadania ginekomastii. Dobre zakamuflowanie problemu na czas jego rozwiązania pomoże nam na dłużej zachować pewność siebie. Jednym z najprostszych sposobów jest schować ginekomastię pod ubraniem. Sposób ukrycia będzie zależeć od rozmiarów ginekomastii.

Są ludzie, który sądzą, że mocno przylegający top wystarczy. Można również nabyć w sklepie mocno przylegające koszulki. W ten sposób ukrywasz prawdziwy kształt swoich piersi pod zewnętrzną koszulą. Inni do ukrycia swoich piersi z ginekomastią wykorzystują bandaż. Najlepiej sprawdza się bandaż elastyczny.

Gdy ginekomastia jest w zaawansowanym stadium, można nabyć specjalną odzież, zaprojektowaną tak, aby skutecznie ukryć ginekomastię. Ta specjalna odzież uciskowa dostępna jest w internecie. Co prawda jest droższa niż zwykła odzież, ale i bardziej skuteczna od innych metod. Inną dostępną opcją jest stosowanie kobiecego stanika sportowego pod warunkiem, że będzie właściwie dopasowany. Kupowanie tego produktu w sklepach może być krępujące, dlatego też najlepiej korzystać ze sklepów internetowych. Może się również okazać, że mamy zbyt mocno rozbudowaną klatkę piersiową i żaden z dostępnych staników sportowych nie będzie pasować.

Ginekomastia może przeszkadzać podczas swobodnego poruszania się. Odzież uciskowa likwiduje dyskomfort podczas intensywnego marszu lub ćwiczeń fizycznych. Z tego samego powodu kobiety noszą stanik sportowy zamiast bielizny.

Decydując się odzież, która służyć ma maskowaniu ginekomastii warto pomyśleć o odpowiednich kolorach. Ciemny kolor z lepszym skutkiem maskować będzie ginekomastię niż kolor jasny. Specjalnie zaprojektowane tkaniny lepiej będą maskować nasze problemy z cyckami niż zwykły t-shirt. Aby skuteczniej ukryć ginekomastię możemy założyć kilka warstw ubrania. Podobnie skuteczne jest noszenie kamizelki lub płaszcza, oczywiście, jeśli pogoda jest odpowiednia. Kilka prostych sztuczek może utrzymać innych w niewiedzy na temat naszego problemu.

Ginekomastia może być powodem do wielu frustracji, obniżenia samooceny i złego samopoczucia. Umiejętne ukrywanie problemu do czasu jego rozwiązania pomoże nam poczuć się lepiej i nie popaść w kompleksy. Łatwiej zmierzysz się wtedy z problemami życia codziennego.